Kalendarz Liturgiczny - rok II, cykl A

UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

Patron dnia

Uroczystość Wszystkich Świętych

Dzisiaj Kościół oddaje cześć wszystkim, którzy weszli do chwały niebieskiej, a wszystkim pielgrzymującym na ziemi wskazuje drogę, która ich starszych braci zapro-wadziła do świętości. Przypomina nam również prawdę o naszej wspólnocie ze święty¬mi, którzy otaczają nas opieką.

Wierni, którzy dziś lub jutro nawiedzą kościół lub publiczną kaplicę, mogą uzyskać odpust zupełny. W dniach od 1 do 8 listopada, codziennie jeden raz, można uzyskać odpust zupełny za zmarłych, za pobożne nawiedzenie cmentarza oraz od¬mówienie, choćby tylko w myślach, jakiejkolwiek modlitwy w intencji zmarłych. Odpustu w tych dniach nie można ofiarować za samego siebie. W inne dni roku, taki odpust jest cząstkowy.

Niedzielna Eucharystia

9.00 Rogoziniec 10.30 Lutol Suchy 12.00 Chociszewo

Pogoda w Chociszewie

Wejdź i zobacz