Niedzielna Eucharystia

Twój IP: 18.204.48.69
 ,
Dzisiaj: Lip 27, 2021

Pismo św. mówi "Choruje ktoś wśród was, niech sprowadzi kapłanów Kościoła, aby się modlili nad nim i namaścili go olejem w imię Pana. Modlitwa pełna wiary będzie dla chorego ratunkiem i Pan go podźwignie" Jk 5,14

Jeśli ktoś z rodziny zachoruje, znajduje się w obliczu śmierci lub umiera należy wezwać kapłana. Sakrament Namaszczenia Chorych, jak sama nazwa wskazuje jest dla chorych lub umierających i nie należy wzywać kapłana do zmarłego. Namaszczenie Chorych nie jest "ostatnim namaszczeniem", ale ma na celu podniesienie na duchu i uzdrowienie chorego.

Chorych z Komunią św. odwiedza kapłan w Rogozińcu, w Chociszewie i w Lutolu Suchym w każdy pierwszy piątek miesiąca rano od g. 8.00.